Bemutatkozás

Üdvözöllek a zöldeketbeszélek blogon! A nevem Ferschl Barbara, okleveles kertészmérnök vagyok. Jelenleg egyetlen csemetéért felelek, pici lánykámért. 2006-ban a Budapesti Corvinus Egyetem Kertészettudományi Karán védtem meg diplomamunkámat, melyet egy kevéssé ismert területről, az ártéri gazdálkodásról írtam. Szakirányom az ökológiai gazdálkodás volt, és sok vargabetű után három éven keresztül egy kicsi, de nagyon változatos biokertészet szakmai irányításával foglalkoztam.

Meggyőződésem, hogy az egészséges, növényekkel gazdagított lakóhely, valamint a biogazdálkodás alapelvei szerint termelt élelem mindenkit megilletne. Magyarországot nevezték már Európa éléskamrájának, én azt szeretném, ha a mi dúsan termő, virágzó, életteli kertünk lenne.

Zöldeketbeszélek

Promote Your Page Too

Címkefelhő

agrár (1) alma (2) aranyranét (2) arborétum (13) Babits Mihály (2) Bárdosi Németh János (1) Bede Anna (1) Berda József (1) bio (5) bionap (5) boróka (1) boroszlán (1) Budai Arborétum (12) Budai Campus (2) Budapesti Corvinus Egyetem (2) büdöske (1) cikk (3) ciprus (1) cornus mas (1) Crocus (1) dahlia (1) dália (2) Derzsi Sándor (2) díszcserje (21) díszfa (14) dísznövény (2) doktori védés (1) Dorothée Waechter (1) Dsida Jenő (1) egynyári (5) előadás (1) erdészet (1) Erica (1) évelő (14) Fascination of Plants Day (1) fényszennyezés (1) fesztivál (4) fotózás (1) fűzfa (1) gabona (2) Galanthus (1) gasztro (1) génbank (5) georgina (1) gépbemutató (1) gomba (1) gondolatok (5) gyógynövény (2) gyümölcsfa (5) gyümölcstermő cserje (4) havasszépe (1) hibiszkusz (1) hortus hungaricus (3) Ingrid Sjöstrand (1) jegenye (1) Jeli Arborétum (1) Kányádi Sándor (1) Kapicz Margit (1) károsítók (2) kert (14) kertépítés (11) kiállítás (10) kikerics (1) kökörcsin (2) könyv (6) kutya (1) lakótelep (8) liliom (1) lóhere (1) Magnolia (1) málna (1) mályva (2) mályvacserje (1) Márk Gergely (6) mediterrán (1) Mezőgazdasági Múzeum (1) Moldoványi Ákos (1) Muscari (1) NAIK (1) nárcisz (1) Növények Napja (1) növényismertető (4) Növényi Diverzitás Központ (3) növényvédelem (5) omék (1) összefogás (1) pályázat (1) paradicsom (3) park (14) Patricia Beucher (1) petíció (1) Plantago lanceolata (1) programajánló (5) Publius Naso Ovidius (1) Pulsatilla (1) Rábcakapi (1) Radnóti Miklós (4) rendezvény (1) Resinfru (1) rhododendron (1) Richard Gianfrancesco (1) rózsa (8) Scilla (2) Sellei Anna Erzsébet (1) Simon István (1) Skanzen (1) som (2) Soroksár (2) Soroksári Botanikus Kert (1) szegfű (2) Szemlér Ferenc (1) sziklakert (2) Szőreg (1) tagetes (1) tájfajta (4) Takáts Gyula (1) tangazdaság (2) Tomiczek (1) tulipán (2) útifű (1) Vácrátóti Botanikus Kert (4) Városliget (1) vegyeskultúra (1) vers (18) vérteserdő (1) vetésforgó (2) vetési idő (1) vetőmag (5) Viburnum (1) virágkötészet (1) Vladimir Holan (1) Weöres Sándor (1) Zirci Arborétum (1) zöldség (9)
Érdekességek, hírek, elmélkedések a kertészetről, természetről, biogazdálkodásról.
A
A
A

30júl

diszfak_betegsegei.jpg

A Biocont Laboratory Kft. kiadásában jelent meg 2005-ben ez a jól használható, gyakorlati szakemberek érdeklődésére is számot tartó könyv. Szerzői évek-évtizedek óta foglalkoznak a fásszárú növények betegségeivel, károsítóival, növényvédelmével. A könyvet megjelentető cég neve a biokertészek és az egészséges életmód követői számára bizonyára nem cseng ismeretlenül, de nagy erénye a kiadványnak, hogy az egyes növényeknél, a védekezési javaslatoknál nem sulykolja az olvasónak saját készítményeinek használatát.

A könyv szerkezete határozottan 'felhasználóbarát'. A szerzők bemutatása és a bevezetés után a fiziológiás zavarokról – talajszintemelkedés, sózás, tápanyaghiány, gyantafolyás, szárazság, talajtömörödés, kutyvizelet stb. - kaphatunk átfogó képet. A leírások rövidek, tömörek, közérthetőek, a fotókon jól láthatók a problémás területek. Néhány mondatban ismertetik a veszélyeztetett fafajt, a tüneteket, a károsodás okait, a hasonló tüneteket – ez igen fontos, hiszen a fiziológiás tünethez hasonlót betegség vagy kártevő is kiválthat – az élettani hatást, végül pedig a védelem módjait és eszközeit. A betegségeket és a kártevőket bemutató rész felépítése is ezt a rendszert követi, de itt a fafajok neve helyett a gazdanövények kifejezés szerepel, a károsodás okai helyett pedig a kórokozó illetve kártevő megnevezése. A szerzők a védekezési javaslatoknál lehetőség szerint több alternatívát is felkínálnak, külön dicsérendő, hogy nem a vegyszeres növényvédelemre helyezik a hangsúlyt.

Kinek ajánlom?

Válaszként álljon itt egy idézet a Bevezetőből: „A könyv nem titkolt célja, hogy az önkormányzatok városüzemeltetési szakembereinek, illetve a faiskolai árudáknak és parképítő cégeknek is segítséget nyújtson a fás növényeket gyakran megtámadó károsítók meghatározásában és a hatékony és környezetbarát védekezési módok megismerésében.” Hozzátenném még, hogy a könyv logikus szerkezete, jó minőségű képanyaga, tömör, szakszerű leírásai és kis mérete miatt remek kézikönyv lehet bármely kertészkedni szerető ember számára, akár sok-sok éve foglalkozik növényeivel, akár csak rövid ideje gyarapítja a kertbarátok táborát.

Lelőhelyek a teljesség igénye nélkül

A könyv megvásárolható a Biocont Kft. webáruházában, valamint a Mezőgazda Kiadó webáruházában is, azonos árakon.

Kölcsönözhető az Országos Mezőgazdasági Könyvtár és Dokumentációs Központban (1012. Bp., Attila út 93), a Budapesti Corvinus Egyetem Entz Ferenc Könyvtár és Levéltárban (1118. Bp., Villányi út 29-43.), és a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtárban két kerületben (VIII. és XX.).

A bejegyzés trackback címe:

https://zoldeketbeszelek.blog.hu/api/trackback/id/tr494686988

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
komment
Ugrás fel
süti beállítások módosítása