Bemutatkozás

Üdvözöllek a zöldeketbeszélek blogon! A nevem Ferschl Barbara, okleveles kertészmérnök vagyok. Jelenleg egyetlen csemetéért felelek, pici lánykámért. 2006-ban a Budapesti Corvinus Egyetem Kertészettudományi Karán védtem meg diplomamunkámat, melyet egy kevéssé ismert területről, az ártéri gazdálkodásról írtam. Szakirányom az ökológiai gazdálkodás volt, és sok vargabetű után három éven keresztül egy kicsi, de nagyon változatos biokertészet szakmai irányításával foglalkoztam.

Meggyőződésem, hogy az egészséges, növényekkel gazdagított lakóhely, valamint a biogazdálkodás alapelvei szerint termelt élelem mindenkit megilletne. Magyarországot nevezték már Európa éléskamrájának, én azt szeretném, ha a mi dúsan termő, virágzó, életteli kertünk lenne.

Zöldeketbeszélek

Promote Your Page Too

Címkefelhő

agrár (1) alma (2) aranyranét (2) arborétum (13) Babits Mihály (2) Bárdosi Németh János (1) Bede Anna (1) Berda József (1) bio (5) bionap (5) boróka (1) boroszlán (1) Budai Arborétum (12) Budai Campus (2) Budapesti Corvinus Egyetem (2) büdöske (1) cikk (3) ciprus (1) cornus mas (1) Crocus (1) dahlia (1) dália (2) Derzsi Sándor (2) díszcserje (21) díszfa (14) dísznövény (2) doktori védés (1) Dorothée Waechter (1) Dsida Jenő (1) egynyári (5) előadás (1) erdészet (1) Erica (1) évelő (14) Fascination of Plants Day (1) fényszennyezés (1) fesztivál (4) fotózás (1) fűzfa (1) gabona (2) Galanthus (1) gasztro (1) génbank (5) georgina (1) gépbemutató (1) gomba (1) gondolatok (5) gyógynövény (2) gyümölcsfa (5) gyümölcstermő cserje (4) havasszépe (1) hibiszkusz (1) hortus hungaricus (3) Ingrid Sjöstrand (1) jegenye (1) Jeli Arborétum (1) Kányádi Sándor (1) Kapicz Margit (1) károsítók (2) kert (14) kertépítés (11) kiállítás (10) kikerics (1) kökörcsin (2) könyv (6) kutya (1) lakótelep (8) liliom (1) lóhere (1) Magnolia (1) málna (1) mályva (2) mályvacserje (1) Márk Gergely (6) mediterrán (1) Mezőgazdasági Múzeum (1) Moldoványi Ákos (1) Muscari (1) NAIK (1) nárcisz (1) Növények Napja (1) növényismertető (4) Növényi Diverzitás Központ (3) növényvédelem (5) omék (1) összefogás (1) pályázat (1) paradicsom (3) park (14) Patricia Beucher (1) petíció (1) Plantago lanceolata (1) programajánló (5) Publius Naso Ovidius (1) Pulsatilla (1) Rábcakapi (1) Radnóti Miklós (4) rendezvény (1) Resinfru (1) rhododendron (1) Richard Gianfrancesco (1) rózsa (8) Scilla (2) Sellei Anna Erzsébet (1) Simon István (1) Skanzen (1) som (2) Soroksár (2) Soroksári Botanikus Kert (1) szegfű (2) Szemlér Ferenc (1) sziklakert (2) Szőreg (1) tagetes (1) tájfajta (4) Takáts Gyula (1) tangazdaság (2) Tomiczek (1) tulipán (2) útifű (1) Vácrátóti Botanikus Kert (4) Városliget (1) vegyeskultúra (1) vers (18) vérteserdő (1) vetésforgó (2) vetési idő (1) vetőmag (5) Viburnum (1) virágkötészet (1) Vladimir Holan (1) Weöres Sándor (1) Zirci Arborétum (1) zöldség (9)
Érdekességek, hírek, elmélkedések a kertészetről, természetről, biogazdálkodásról.
A
A
A

23aug

IMG_0001.jpg

Patricia Beucher Lusták kertje című művét egyaránt ajánlom a friss, ’zöldfülű’ kertészeknek és az öreg rókáknak, utóbbiaknak kikapcsolódásként, az élvezet kedvéért. Lássuk, miért is lelkesedem ennyire egy újabb kertészeti ismeretterjesztő munkáért! 

Ezt a könyvet egy kedves rokonunknak ajándékoztuk 2001-ben, hogy segítségével frissen vásárolt, csupasz telkükből kényelmesen varázsolhassanak dús kertet. A választás persze nem volt véletlen, elfoglalt családról lévén szó a kényes, állandó gondozásra szoruló díszkert kialakítása eleve nem szerepelt a lehetőségek között.

A könyv kiadása óta több mint egy évtized telt el, de ez mit sem von le értékéből. Amit ígér meg is tartja, sőt többet ad: egy olyan szemléletet, melyet nem lustaságnak, hanem inkább az elengedés, az ellazulás képességének neveznék. A művet áthatja a teljesítménykényszer teljes hiánya, de az igényesség, a megfigyelés fontossága nem hiányzik belőle. A tartalmas szöveget hangulatos fotók színesítik és már a fejezetcímek is ihletet adnak egy ’lusta kert’ gondozásához. Kedvencem a 'Szabadság vagy zöldségeskert?' című fejezet például remek tanácsokat és levezetést nyújt a zöldségtermesztés és a szabadság idejének összehangolásához, így talán azok is bátorságot merítenek a kertészkedéshez, akik az elvaduló, túlérő növények gondolatától megriadva eddig inkább maradtak a tuja, gyep, ezüstfenyő szentháromságánál.

Természetesen az ajánlott fajtákat nem használhatjuk teljes mértékben, hiszen nem mindegyik felel meg a magyarországi viszonyoknak vagy éppen nálunk nem kaphatóak. Tekintsük át a hazai fajtaválasztékot és a szerző szempontjait követve válogassunk a saját kertünkbe illőkből.

A Lusták kertje beszerezhető online antikváriumokban, előjegyezhető online könyvesboltokban és kölcsönözhető az Országos Mezőgazdasági Könyvtárban valamint a Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár több tagkönyvtárában is.

Patricia Beucher: Lusták kertje. Elektra Kiadóház, 2001

A bejegyzés trackback címe:

https://zoldeketbeszelek.blog.hu/api/trackback/id/tr766626733

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

2014.09.11. 11:07:27

Nálam ez a cím azt juttatja eszembe hogy az ablakból nézem a kertészt, nehogy valamit tönkretegyen DD. A lustaság az stimmel

zöldeketbeszélek · http://zoldeketbeszelek.blog.hu 2014.09.11. 12:24:03

@Turchi: Ezt nem is csodálom, tekintve hogy milyen a kertetek és mit művel a kertész benne :)))!
2 komment
Ugrás fel
süti beállítások módosítása